(A formai követelményeknél a Korall c. folyóirat mintáját követjük)
A szerkesztőség máshol nem publikált cikkeket, recenziókat, forrásközléseket, konferencia- és egyéb beszámolókat fogad el közlésre, kizárólag az alábbi formai feltételek teljesítésével. A benyújtott szövegeket fél éven belül bírálja el a szerkesztőség. A szerkesztőség fenntartja a jogot arra, hogy átdolgozás javaslatával visszaadja a kéziratot a szerzőnek.
A kézirat szövegét e-mailen kérjük a szerkesztőséghez eljuttatni. Célszerű a táblázatokat, ábrákat külön fájlban is leadni. Felhívjuk szerzőink figyelmét,hogy a szövegszerkesztők generált lábjegyzet funkcióját használják. Minden szerzőtől kérünk egy1000–1500 leütés terjedelmű rezümét magyar nyelven, a cikk leadásával egy időben.
Kéziratot kizárólag az alábbi hivatkozási rendszerrel készítve fogad el a szerkesztőség. A közlésre elfogadott,de nem megfelelő hivatkozásokkal ellátott szöveget visszaküldjük a szerzőnek átdolgozásra. A kézirat egy ív, de legfeljebb 60 000 leütés terjedelmű lehet. Amennyiben a közlésreelfogadott írás hossza meghaladja ezt, a szerkesztőség visszaküldi a szöveget a szerzőnek átdolgozásra.Recenziók esetén a recenzáltmunká(k)ról az összes könyvészeti adatot (kiadó, oldalszám, mellékletek,térképek, illusztrációk, sorozat megnevezése) is kérjük feltüntetni, illetve idegen művek esetén acímet lefordítani, [ ]-ben megadva azt. Hosszabb terjedelmű és számos lábjegyzetet tartalmazó recenzióesetén a tanulmányoknál ismertetett módon (lásd alább) kérjük az írás végén feltüntetni a hivatkozott irodalmat. Rövidebb recenzió esetén az adott irodalmi hivatkozás minden előfordulásánál kérjük a teljesbibliográfiai leírást feltüntetni a hivatkozott irodalomlista mintáját követve.
HIVATKOZÁSOK
Mind az irodalmi, mind a forráshivatkozásokat, továbbá minden megjegyzést lábjegyzetben kérünkfeltüntetni.
Az irodalmi hivatkozások a következő formátum szerint szerepeljenek: Szerző évszám: oldalszám.(pl. Nagy 1988: 23.) Több szerző által jegyzett mű esetén a hivatkozás formátuma: Szerző – Szerző évszám:oldalszám. (pl. Berger – Luckmann 1998: 104–105.)
A forráshivatkozások a forrástípusnak (levéltári forrás, újságok, interjú stb.) megfelelő formát kövessék.
Levéltári források esetében kérjük, rövidített formában hivatkozzon a szerző (pl. VML IV. 401.b. 13789/1935.), s a rövidítést hátul a forrás listájában oldja fel.
A tanulmány után először a felhasznált levéltári, könyvészeti és egyéb források (pl. interjú: ki készítette,kivel, mikor) sorolandók fel. Például:
FORRÁSOK
Kriegsarchiv, Wien (KA)
AlteFeldakten (AFA)
Vas Megyei Levéltár (VML)
IV. 401. b Vas Vármegye Főispánjának iratai, általános iratok, 1871–1950.
Nemzeti Sport, 1925–1935.
Interjú Nagy Ferenc tájfutóval 1983. február 12-én, készítette Debreceni Rezső.
(A szerző tulajdonában.)
Katádfay Tihamér 1966: Legnagyszerűbb gondolataim. Kézirat. (Vas Megyei Levéltár, Kézirattár551. sz.)
A hivatkozott irodalom jegyzéke a felhasznált források után következik, a cikk legvégén, tételes felsorolásban,abc-sorrendben. Csak a ténylegesen lábjegyzetben hivatkozott munkák kerüljenek feltüntetésre!
Az irodalmi hivatkozások formátuma tekintetében az alábbi példák irányadóak:
HIVATKOZOTT IRODALOM
[Kötetek:]
Botond Ágnes 1991: Pszichohistória – avagy a lélek történetiségének tudománya. Budapest.
Baross Károly, bellusi (szerk.) 1893: Magyarország földbirtokosai. Budapest.
[A kiadó feltüntetése esetén kérjük, hogy a cikk összes hivatkozásában szerepeljen kiadó:Heather, Peter – Matthews, John 1991: The Goths in theFourthcentury. Liverpool University Press,Liverpool.]
[Tanulmánykötetből:]
Hudi József 1997: Veszprém vármegye nemessége 1812-ben. In: Ódor Imre – Pálmány Béla– Takács Imre (szerk.): Mágnások, birtokosok, címerlevelesek. (Rendi társadalom – polgári társadalom9.) Debrecen, 219–227.
[Idegen nyelvű publikáció:]
Schlumbohm, Jürgen 1992: Sozialstruktur und FortpflanzungbeiderländlichenBevölkerungDeutschlandsim 18. und 19. Jh. In: Eckart, V. (Hrsg.): Fortpflanzung: Natur und KulturimWechselspiegel.Frankfurt am Main, 322–346.
[Folyóiratból:]
Láng Panni 1986: Egy budapesti polgárcsalád mindennapjai. Történelmi Szemle (29.) 1. 80–94.
[Lexikon szócikk:]’Korallok’ szócikk. In: Révai Új Lexikona 12. kötet, Budapest, 1915. 26.
[Újságcikk:]
Szőnyi Ottó 1926: A pécsi püspökség templomai. Dunántúl 1926. december 25. 18.[Lehetőség szerint szerepeljen itt az oldalszám is, s az év kétszer legyen kiírva.]
[Disszertáció/szakdolgozat:]
Nagy Piroska 2000: Településszerkezet az Alföldön. (Ph.D. disszertáció/szakdolgozat) Eötvös LorándTudományegyetem, Budapest.
[Közlésre elfogadott, megjelenés alatt álló vagy kéziratos publikáció:]
Kiss Ágnes 2011: További érvek a kettős struktúra elmélete ellen. Korall (Közlésre elfogadva, megjelenéselőtt.)
[Internetes hivatkozás:]
Bácskai Vera: A görög kereskedők szerepe a főváros polgárosodásában. Budapesti Negyed. (http://epa.oszk.hu/00000/00003/00038/bacskai.html – Letöltés: 2009. március 9.)
EGYÉB
-
Nem használhatók a p., pp., o., old., i.m., ld., uo. rövidítések!
-
Ügyeljünk az elválasztójel (-) és a kötőjel (–) helyes használatára! (Számok, évszámok, oldalszámokközé – jelet rakjunk!)
-
A századokat arab számmal jelöljük.
-
Az idézeteket csak e jelek közé: „ ” írjunk! Idézeten belüli idézet »« jelek közé kerüljön!
-
A forrásközlésbe tett kihagyásokat […] közé tegyük. Példa: „[A]z alperes [Tóth Béláné] elmondásaszerint.”
-
A szerző vagy a fordító által tett megjegyzések formátuma: (A Szerző) (A Ford.) (Kiemelés tőlem –X. Y.).
-
A % jel mindig tapad a számhoz!